Віталіна Башинська #HumansOfGenomicsUA


#HumansOfGenomicsUA з учасницею спільноти Віталіною Башинською (🔗 LinkedIn).


Я працюю в Інституті громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України. Намагаюся поєднувати наукову діяльність і роботу в індустрії, аби було за щось жити.

Моє життя — це постійний пошук колаборацій і хоч якихось грошей на дослідження.

Я не впевнена, що можу радити свій шлях. Однак, водночас не впевнена, що поїхала б з України кудись, де більш розвинуті research infrastructure and funding. Кожному своє.

Я все життя займаюся генетикою.

За кращих часів я вела проєкти з генетичних асоціацій з полігенними хворобами та залучала студентів/молодших науковців для допомоги. Якщо дозволять обставини, то знову шукатиму собі помічників у майбутньому. В індустрії я займалася встановленням секвенування та розробкою наборів.

У мене є навички у wet-lab і в біостатистиці, включно з аналізом відкритих баз даних. У 2015 році вийшло моє review on GWAS in Human Genetics, наразі воно має понад 100 цитувань. Це систематизований огляд основних підходів до повногеномного аналізу асоціації на той час на прикладі розсіяного склерозу.

Нещодавно я повернулася з постдоку у Франції, де за короткий період навчилась аналізу scRNA-seq з нуля.

Це був вдалий вибір лабораторії, адже мені допомагали, пояснювали, надали свої скрипти, розповіли, що потрібно додатково читати й далі, звісно, я сама виправляла баги й модифікувала код під свої завдання.

Проте ще раніше до я двічі потрапляла в токсичні лабораторії та надто довго з них не йшла. Тоді я витрачала багато годин, днів і ночей на купу проєктів без гідної оплати.

Я не раджу йти туди, де немає чіткої комунікації, де ви бачите ознаки токсичності або навіть аб’юзу, де від самого початку змінюють ваші домовленості.

Але, на жаль, ринок праці в Україні досить обмежений і не завжди дійсно є змога все ретельно оцінити та швидко змінити роботу. Стандартна порада: поспілкуватися з current/former працівниками, хоча в реальному житті це не завжди можливо.

Наразі я зробила перерву в індустрійному напрямку, аби можна було поїздити по генетичних/біоінформатичних школах. Цього літа я була на EEBG, де ми в команді робили проєкт із network analysis, результати якого були представлені на конференції BioGENext.


Від редактора: рекомендую зацінити й надихнутися вибудовуванням української біоінформатичної спільноти на ваших очах.


Коментарі

Leave a Reply