Month: December 2020

  • Біоінформатика: з чого почати

    Біоінформатика: з чого почати

    Мабуть, кожному відомо, що в 21 сторіччі важливі відкриття відбуваються у дисциплінах, які є на межі двох, або більше наук. Прикладом такої є біоінформатика, де біологічні дані обробляються комп’ютерними алгоритмами і дають відповіді на загадки природи. У новачків, що зацікавились біоінформатикою, виникає питання: “А що треба знати, щоб стати біоінформатиком?”
    Саме тому ми вирішили зібрати курси та ресурси, які допоможуть вам на цьому шляху. Напевно, треба починати з розуміння роботи в операційних системах сімейства Linux та програмування на мові R, але не забувайте читати цікаві статті та пробувати використовувати на практиці отримані знання.

    Якщо ви рекомендуєте якийсь курс, напишіть t.me/kazanzhy або залиште коментар в Google-документі. Команда “Геноміка ЮА” буде дуже вдячна за допомогу. Щоб переглянути у більш зручному вигляді перейдіть за посиланням на Google-документ.

    https://docs.google.com/document/d/1XuSB8qApfOfb3625Lhg4C3TzCpsAWtoSwngypjIlYXU/edit?usp=sharing

  • Pandas та ML workshop

    Pandas та ML workshop

    У вересні відбулись два семінара по введенню в машинне навчання від Jenya Sidyakin та про основи бібліотеки Pandas від Dmytro Kazanzhy.

  • Менеджмент біомедичних даних

    Менеджмент біомедичних даних

    Лекція Rostyslav Kuzyakiv (clinical data scientist в Zurich Hospital) про те що як обробляти біомедичні дані.

    Вебінар присвячений biomedical data life cycle management, про те які виклики зараз стоять перед аналітиками біомедичних даних та які є доступні open source рішення.
    Ця тема напряму пов’язана з біологами, медиками та усіма хто залучений у сучасні наукові проєкти. В презентації буде висвітлений досвід роботи у наукових дослідженнях з боку BioMed Data Life Cycle.
    Прикладом для кращого висвітлення теми буде портал Університету Цюриха для Data management, аналізу і візуалізації.
    А наприкінці трохи про самоосвіту в Data management та Bioinformatics data analysis, найпоширеніші інструменти та методики.

    Приємного перегляду!

  • Введення в диференційну експресію генів

    Введення в диференційну експресію генів

    Біоінформатика існує, щоб знаходити відповіді на біологічні питання, котрі неможливо розв’язати лабораторними методами. Одне з таких питань — точне визначення фенотипових різниць у біологічних зразках. Як виокремити пацієнтів, котрим допоможуть нові ліки? Як клітини реагують на подразник або на гормон? Які метаболічні шляхи активуються при загоєнні ран?

    Відповідями на ці питання займається транскриптоміка та її базові методи: Differential Gene Expression та Gene Set Enrichment Analysis. Цими методами ми можемо отримати різницю між обраними фенотипами за результатами їх РНК-секвенування. На лекції ви зможете більше дізнатися про те, як правильно аналізувати дані генної експресії для визначення диференційної експресії.

    Лектор: Олександр Шинкаренко, співзасновник HTuO Biosciences, співзасновник Genomics UA.
    Дата: 26.12.2020
    Час: 20:00 (по Києву)
    Де: Zoom (https://us02web.zoom.us/j/83799185308?pwd=RDVYekcyK1paZUpkTkpMRVlqc29odz09)